Želví syn

31. července 2012 v 15:13 |  Animáky A-Z
rok výroby: 2012
žánr: akční, komedie
režie: Sebastian Puchmertl
scénář: Sebastian Puchmertl
dabing: Michal Větrovský, Lubomír Novák, Sebastian Puchmertl, Jan Laurin, Martin Borovec a Tomáš Langr

příběh: Užijte si zábavu ve stylu Želví Táta! Užijte si akci ve stylu Čas a Tonyho Parťáci!
Už je to osmnáct let co zabily Soudce Michaela Jordona Jacksona, který zaplatil za to že se nechal zaprodat. Ovšem v očích svého syna, který nyní pracuje jako bankovní úředník byl hrdina. Kitt nikdy neuvažoval o tom že by mohl kráčet ve šlépějích svého otce páč za těch osmnáct let narostla v našem už již známém městečku Řeporyje zločinnost o 80%. Situace se však mění když gang který si říkají Herpesáci pod velením Žabáka který zabil Kittova otce vyloupí banku ve které náš hrdina pracuje. Kitt si uvědomí že se schovávat nebude a je čas se hodit do zeleného!

zajímavosti:
  • Animák obsahuje 556 pixelů.
  • Martina Borovce oslověj hned třemi jménami Smrk, Sjezdofka a Rýma. V titulkách je napsán jako Smrk.
  • Postava Spada který zemřel při výbuchu dodávky není napsána v závěrečních titulkách protože nepromluvil ani jedno slovo. Vzato Bobek který taky nepromluvil je napsaný protože měl o hodně větší roli než Spade.
  • Jakub Blažek odmítl dabovat Sgt. Cukáče.
  • Tomáš Langr odmítl dabovat Žabáka Jacoba. Proto Žabák říka jen jednu větu jelikož Sebik musel kvuli neučasti Langyho odstranit veškeré jeho dialogy.
  • Animák se začal dělat ke konci března pak se kvůli zaneprázdněnosti přestalo a začalo se zase ke konci června.
  • Než animák vznikl trvalo to čtyři měsíce.
  • V animáku se měl ještě oběvit po zavěrečných titulcích Žabákův rap ve vězení. Měl zpívat Just the two of us od Willa Smitha. Nakonec se od nápadu ustoupilo.
  • Na scéně se měl taky oběvit Stoner který měl být také členem Herpess gangu a který měl probourat zeď dodávkou. Nakonec to byl Spade kdo nahradil Stonera. Tvůrci se něchtelo zabít tak vzácnou postavu.
  • Při tvoření animáku se do Rosenberg teamu přidali dva nováčci Michal Větrovský který namluvil hlavní postavu a Luboš Novák který namluvil hlavního záporáka.

PŘEHRÁT

STÁHNOUT

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LANGY LANGY | 27. srpna 2012 v 3:26 | Reagovat

Želví syn - Další ze skvělých animáků Sebíka. Hodně vtipná komedie, strašně jsem se nasmál :D ! Hodně mě rozesmála scéna, při policejním hlášení a odezva "Proletáááři všech zemí, vyližte si prdel!" - jedna z nejlepších hlášek do animáku! Musim pochválit i Michala Větrovskýho, který si poprvé zadaboval a povedlo se mu to docela, i když hlas něni úplně čistej, ale to zas tak nevadí. A abych nezapoměl, omlouvám se všem a hlavně Sebikovi za odmítnutí role. 80%

2 Jenda Jenda | 3. listopadu 2012 v 17:17 | Reagovat

Jelikož se mi dost líbil už Želví táta, byl jsem dost zvědavý jak se všechno dál vivine. A už od skvělých počátečních titulků jsem věděl že Želví syn bude pecka. Příběh Kitta Jacksona, který se po smrti otce stal zaměstancem Řeporyjské banky, se vyvíjel postupně. Od seznámení s novými postavami a protivným šéfem po "zrození" nového Řeporyjského superhrdiny. Od již zmiňovaného Želvího táty který byl skoro čistou komedií, přibylo plno akce - a přitom celý animák byl napěchovaný vtipnými hláškami (především Proletáři a "odměna"). Hrozně se mi líbilo plno odkazů ať už na dřívější filmečky (šéf Hatchwatch, Hebedžr, Chlebníček) nebo na skutečné události (Márvovo usmažení, hulení s Hasanem). Skvělá byla také banda Herpesáků vedená slizkým žabákem a zatím nejlepší bojová scéna v dějinách naší společnosti mezi Smrkem a ŽS. Zážitek ještě umocnil klasicky výborný soundtrack. Dabing Michala Větrovského, pro nějž to byla první role, hodnotím velmi slušně. I přes pár šumů ho už navždy budu mít zafixovaného jako Kitta. K záporům - několik přeřeků a občas příliš vážný Kizerman.
+ navazující příběh, hlášky, akce, odkazy, soundtrack, žabák jako vůdce herpesáků
- přeřeky, místy šum v mikrofonech
Želví syn je můj nejoblíbenější animák. Vypadá to, že od konce KÁJÍNKA jsem konečně našel další sérii, která se mi zaryje hluboko pod kůži. Dlouho se mi nestalo že bych se při sledování takhle pobavil. Několik scén mě rozesměje pokaždé i po několika shlednutích. Kladů je spousta a zápory bylo těžké vůbec nějaké najít. Neskutečně se těším na Želvího syna 2 a doufám že Kitt bude nadále tím hrdinou, kterého Řeporyje tak zoufale potřebovali! 88%

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama