Temné ulice

21. září 2013 v 0:00 |  Animáky A-Z
rok výroby: 2013
žánr: akční, thriller
režie: Sebastian Puchmertl
dabing: Jan Krákora, Jan Laurin, Monika Voráčková, Martin Borovec, Jakub Blažek, Artur Komňacký, Marek Fousek, Markéta Langerová, Jan Pohančeník a Sebastian Puchmertl

příběh: Vítejte v městě plném hříchů, kde každá temná ulice má svůj příběh. Animak udělán na zbůsob Sin City vypráví o ženě Delishe, která se zapletla do potyčky s jedním z nejnebezpečnějších mafiánu ve městě a zajistí si tak papír s odměnou za její hlavu. Do toho jí hledá její přítel, který se jí snaží pomoct avšak Delisha si najde už jiného ochránce. Zvládne ji uchránit před návalem nájemných vrahů?

zajímavosti:
  • animák se kreslil za děsných podmínek, kdy Sebig neměl počítač a měl notebook WinXP na kterých se nedalo normálně kreslit. Tak většinu času kreslil ve škole na počítačích a poslední scény kreslil u Vobala na notebooku, kde taky animák sestřihal.
  • animace je na stejný zbůsob jako Sin City, což je dost oblíbený film SeBiga. Je tam také použit soundtrack z toho filmu.
  • animák obsahoval něco přes 400 pixelů.
  • přemýšlelo se nad názvi Zapomenutý ulice, Prokletý ulice, Prokletá čtvrť a Andělské ulice.
  • zde měla svou premiéru nová dabérka Markéta Langerová.

PŘEHRÁT

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenda Jenda | 22. září 2013 v 23:47 | Reagovat

Po kratší odmlce, ve které se Sebig a ostatní z RC věnovali natáčení hraných filmů, je tu další animák. Kraťas Temné ulice je nakreslený ve stylu Sin City. Neměl sem od toho velké očekávání ale výsledek mě dokázal příjemně překvapit. Příběh samotný není nijak zvlášť originální (banda nájemných zabijáků jde po krku šlapce a její bejvalej manžílek po ní pátrá) ale to jak je celé vyprávění pojato, je největší předností. Celý animák je totiž podkreslen parádní temnou hudbou Roberta Rodrigueze a černobílý svět jen všechno podtrhuje. Režisér si dost pohrál s barvama a na temné ulice se tak dost dobře kouká. Depresivní atmosféru ještě podtrhuje nepříjemná banda zabijáků. Velmi se mi taky líbily postavy. Především doktor Alen, Diego ale i další si budu dobře pamatovat. Škoda že o nich nebylo víc informací ale chápu, že kraťas je kraťas. Pochvalu si ale určitě zaslouží počáteční titulky, ty byly parádní a červená barva se k animákům parádně hodí. Pochválil bych taky detaily, které už teď patří k největším přednostem režiséra (zapalování cigarety, skok z výšky do vody, smrt injekcí/hodem o zem). Z dabérů tentokrát nikdo jednoznačně neexceloval, někteří se vžili do role míň a někteří víc. A tím se dostávám k záporům. Můj osobní názor je, že např. Voracková se ve své roli mohla snažit o dost víc ale to platí i o dalších, no názor si udělejte sami. Moc se mi taky nelíbí úvodní proslov, chápu že se Sebig pokoušel "představit" svoje město ale nějak mi to tam nezapadalo. Další co bych vytknul je málo vymakané přestřelky ale možná sem se rozmazlil akcí (viz zaprodanci či želví syn 2), možná to nebylo tak lehké (vím že měl Sebig omezené možnosti práce). Konečná přestřelka byla na jednu stranu suprová (podkreslená závěrečným proslovem a skvělou znělkou) na druhou stranu to bylo jenom takové střílení za stoje. Nechce se mi věřit že by se z Delishy stala najednou taková drsňačka ale to víte, co čekat od kurev :)
+ atmosféra, výborný hudební podkres, černobílý svět, zajímavé postavy
- chvílemi nevěrohodný dabing, přestřelky
Animák Temné ulice je zajímavá, trochu depresivní oddychovka. V několika věcech film příjemně překvapil, v několika trochu zklamal. Určitě je ale dost odlišný od ostatních projektů. Věřím, že kdyby dostal filmeček dostatek prostoru, mohl být příběh více rozvedený. Jenže já dobře vím, že Sebig tohle dost potřeboval aby nevypadl ze cviku, a pro mě je to především taková "rozcvička". Je totiž naprosto jasné, že další velké projekty, které má náš šéfik už delší dobu připravené, budou super. A já se na ně hrozně těším! SebiG is back bitches!! 81%

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama