Ted Merci 2: optika smrti

9. února 2014 v 23:24 |  Animáky A-Z
rok výroby: 2014
žánr: akční, krimi
režie: Sebastian Puchmertl
scénář: Sebastian Puchmertl
dabing: Tomáš Koprušťák, Jan Krákora, Marek Fousek, Monika Voráčková, Jan Pohančeník, Martin Borovec a Sebastian Puchmertl

příběh: Vracíme se zpět do New Yorku, sedmdesátých let, kde zločinnost nezná mezí a kde žije náš starý známý, drsný detektiv Ted Merci se vrací na obrazovky, aby vyřešil další případ. Tentokrát půjde o odstřelovače, který si skrz kukátko našel jako obět policejní důstojníky a detektivy, mezi kterýma je i Ted Merci. Najde Merci vraha?

zajímavosti:
  • Animák měl přesně 240 obrazků
  • Na animáku se pracovalo dohromady kreslení, stříhání atd. 4 dny.
  • Sára (Merciho sekretářka) má ve své kanceláři nefunkční hodiny na zdi. Vůbec se nehýbou.

PŘEHRÁT

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenda Jenda | 14. března 2014 v 15:16 | Reagovat

Uběhla spousta času a SebiG se rozhodnul oživit pokračováním jednu ze svých výraznějších postav - detektiva Teda Merciho. Druhý díl, s podnázvem optika smrti, začíná krátkou scénou, kdy se neznámý odstřelovač pokusí Merciho zastřelit. Potom už začíná za rytmické melodie a hrajícího saxofonu druhé pokračování hláškujícího zástupce spravedlnosti. Ted se po vyřešení posledního případu posunul trochu dál. Má novou kancelář, svou vlastní sekretářku a jako nová detektivní superstar je pronásledovaný reportéry a novináři. Zůstal mu ale smysl pro humor a parťák Craull (s kterým chodí jako klasický policajt na koblihy).
New York poslední dobou terorizuje neznámý vrah, který likviduje policisty.
Nikdo si s novým zločincem neví rady.
Merci tak musí vypátrat, kdo usiluje o jeho život...
Pokračování Teda Merciho hodnotím pozitivně. Dá se říct, že je dvojka hodně podobná jedničce - staré postavy, jednoduchá zápletka, rychlé rozuzlení. Ocenil bych trefný soundtrack, povedené nové scény (zaměřování sniperkou, místo činu) ale i hlášky Merciho, který určitě nezklamal. Oblíbil jsem si postavu "malého" Roye Feggeta. Příběh je víc osobní a Merci je do něj více zapojený, víc se mi líbila asi jednička s rasistickými gangy. A tím pomalu přecházím do záporů. V jedné scéně bylo zřetelně při rozhovoru slyšet bouchání stolu nebo židle. Pro další zápor následuje SPOILER. Nedává mi moc smysl, jak se mohla sekretářka během několika minut přesunout z kanceláře na protější budovu kde vystřelila po Mercim (a trefila Kraula). Merci si taky musel všimnou, že není na svém místě. Oceňuju zajímavé vyvrcholení zápletky ale tohle mi vůbec nedává smysl. Taky je nutné říci, že sekretářka měla velmi špatnou mušku (pokud chtěl pomstu, měla více trénovat) ale odstřelovač, který netrefí spícího člověka, je k ničemu. KONEC SPOILERU.
I přes tohle je Optika smrti velmi slušným pokračováním a velice se těším na třetí díl, kde by měl příběh vygradovat.
+ soundtrack, nové scény, Roy Fegget
- nepřesnosti ve skriptu, jedna dabingová nepřesnost
Další kraťas oblíbeného detektiva dopadl slušně. Nepřichází se spoustou nových věcí ale logická návaznost je zřejmá a hvězda Teda Merciho bude v New Yorku určitě dál stoupat. Jsem velmi zvědav, kdo se mu postaví příště. S Craullem tvoří sehranou dvojku a uvidíme, kdo jim zkříží cestu ve trojce (s podnázvem dračí hněv). Moje výsledné hodnocení: 72%

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama